Priatelia, vitajte v mojej fajkárskej dielni!

Volám sa Patrik Slažanský, žijem na Slovensku. Momentálne som grafik na voľnej nohe tzv. "freelanc" a samozrejme sa venujem výrobe freehand fajok z briarového dreva. Fajka je krásne estetické
a umelecké dielo, ktoré nielen lahodí oku a duši, ale keď v nej horí tabak, hreje vás do dlaní.

Výrobe fajok sa venujem už dlhší čas a od prvej fajky ktorú som vyrobil až doteraz, som prešiel kus cesty, ale samozrejme stále je čo zdokonaľovať a to je to čo ma baví najviac.

Vždy som obdivoval krásne tvary a rôzne prevedenia fajok a to až do takej miery, že som začal hľadať rôzne fóra, väčšinou zahraničné, s tématikou výroby fajok - použité materiály, tvary fajok, prevedenia a rôzne techniky spracovania.

Dlhý čas som zháňal informácie, sledoval videá na YouTube až som si jedného dňa kúpil svoj prvý hobby blok za prehnanú cenu a bez kresby :), ale vtedy mi to nevadilo, lebo som sa mohol pustiť do práce a začať tvoriť. Svoju prvú profesionálnu predajnú kolekciu som predstavil v decembri 2012, ktorá bola veľmi úspešná hlavne v zahraničí. Odvtedy som prešiel profesionálnym rastom a to sa dúfam odzrkadľuje aj na mojich posledných prácach. Každá fajka vyrobená v mojej dielni je originálny kus - snažim sa ísť vlastnou cestou. Vychádzam z klasických tvarov ale podaných trochu inak tak ako to práve cítim. Moje práce si našli priaznivcov v USA, Írsku, Nórsku, Švajčiarsku, Francúzsku, Maďarsku, Cypre ale aj v Česku a samozrejme doma na Slovensku.

K fajkám dávam ako bonus drevenné dusátko a drobnosti, ktoré predpokladám, že ocení každý, kto si zakúpi fajku práve z mojej dielne.

Verím, že diela budú pribúdať a vytvorím veľa prác, ktoré si nájdu svojich majiteľov a fanúšikov.

Prajem vám pekný deň a chladný dym.

Recenzie:
SME.sk: Medailon: Keď končí fajka...
Briar 02/2014: Patrik Slažanský
Briar Meditations: Pipesmagazine.com: Slovakian Newcomer Makes His Mark
príloha denníka PRAVDA: Znejú sťa husle. Fajky zažívajú renesanciu
Internetový časopis GoodWill: P. S. Pipes – slovenská kvalita na zahraničnej úrovni
SME.sk portál Fajky vyrába na balkóne bratislavského paneláku